Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela zwykła

Niedziela, 29 sierpnia 2021

1. września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 9:00,a w Morawczynie o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej Dzieci, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.18:00 Eucharystia i Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a o godz.18:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko za zgodą chorego i rodziny, przy zachowaniu środków ostrożności i zgłoszeniu tego faktu w zakrystii; w piątek od godz. 9:00.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. O godz. 17:15 różaniec i zmianka tajemnic. Prowadzą Róże Różańcowe. Serdecznie zapraszamy!

W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej, ks. abp Marek Jędraszewski skierował z dniem 26 VIII 2021 r., ks. Tadeusza Tylkę, na funkcję wikariusza i katechety do naszej parafii.Ks. Tadeuszowi życzymy wielu łaski błogosławieństwa Bożego na trud pełnienia nowych obowiązków.Szczęść Boże!

Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej składa serdeczne podziękowanie, za wielką życzliwość i możliwość przeprowadzenia kwesty dniu 22. sierpnia br. na rzecz nowej inwestycji dla pielgrzymów. Nasza parafia złożyła 8518.50 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • w piątek 3 września - św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 179 do 184A.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Miłej i błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże!