Ogłoszenia parafialne

21. Niedziela Zwykła

Niedziela, 22 sierpnia 2021

W czwartek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Prośmy Ją o opiekę w tym trudnym czasie.

Wakacje dobiegają końca. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Jaki będzie tego nie wiemy. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich do modlitwy, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Ufamy, że Boża Opatrzność będzie czuwała nad nami.

Dożynki Podhalańskie, w Sanktuarium Ludźmierskim, odbędą się w pierwszą niedzielę września. Naszą parafię,w tym roku, będą reprezentowali mieszkańcy Trutego. Już dziś dziękujemy za przygotowanie wieńca dożynkowego i delegację na tę uroczystości. Bóg zapłać!

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń sanitarnych. Zapraszamy do wielkiej modlitwy o ustanie pandemii i gorąco prośmy; o zachowanie nas wszystkich, od wszelkich nieszczęść.

Dzisiaj gościmy ks. Kustosza - Jerzego Filka z sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, który głosi kazania w naszej parafialnej świątyni. Przed kościołem będzie zbierana kwesta przeznaczona na nową inwestycję, która będzie służyć pielgrzymom przybywającym do sanktuarium w Ludźmierzu. Gorąco ją polecamy życzliwości parafian.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 VIII - św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • 27 VIII - św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII - św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.
Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 174B do178.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.

Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień!
SzczęśćBoże!