Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Niedziela, 15 sierpnia 2021

Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najstarsze święto Maryjne w Kościele,aw Polsce tę uroczystość, nazywamy świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiet ziół, kłosów, kwiatów i warzyw. Pachnące zioła, piękne kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i dorodne owoce symbolizują duchową pełnię Maryi, jako "najdorodniejszego ziemskiego owocu". Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Jest też lekarstwem na nasze choroby duszy i ciała; jest wspaniałą koroną stworzenia.

Myślami i sercami podążamy dziś także do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą Polacy modlą się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń, szczególnie prosimy o ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także, doniosłe wydarzenie w naszej historii: „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. To punkt zwrotny w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.

W najbliższą niedzielę będziemy gościć księdza z sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, który będzie głosił kazania w naszej parafialnej świątyni. Przed kościołem będzie zbierana kwesta przeznaczona na nową inwestycje, które będą służyć pielgrzymom przybywającym do sanktuarium w Ludźmierzu. Gorąco polecam tą kwestę życzliwości parafian.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 17 sierpnia - św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
  • w piątek 20 sierpnia - św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
  • w sobotę 21 sierpnia - św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 170A do 174A.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej!
Szczęść Boże!