Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela zwykła

Niedziela, 25 lipca 2021

Dzisiaj, w niedzielę 25 lipca, z woli papieża Franciszka, obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zachęcamy dziś i we wszystkie dni roku do pamięci, troski i zwyczajnego bycia z osobami starszymi, a także do modlitwy i podziękowania za naszych żyjących i nieżyjących dziadków i babcie.

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych obchodzimy będzie pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Zapewnienie to pochodzi z Ewangelii wg św. Mateusza. Data również nie jest przypadkowa. Papież Franciszek zdecydował, że dzień ten ma być obchodzony w lipcu, w niedzielę najbliższą liturgicznemu wspomnieniu dziadków Pana Jezusa - św. Joachima i Anny, rodziców Maryi. W tym roku przypada ono właśnie 25 lipca.

Tegoroczne obchody, ze względu na pandemię COVID-19, mają być czasem szczególnej modlitwy w intencji jej ofiar wśród osób starszych. Decyzja o ogłoszeniu dnia zapadła bowiem w czasie naznaczonym pandemią i cierpieniem najstarszych pokoleń na całym świecie.

Dziś, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Wspieramy swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła i kończymy obchody Tygodnia św. Krzysztofa. Uczestnicząc w misyjnej Akcji św. Krzysztof i dziękując za nasze bezpieczne podróże, troszczmy sięjednocześnie o bezpieczne, odpowiedzialne i roztropne poruszanie się po drogach i tworzenie kulturybezpieczeństwa na drogach. Zadbajmy koniecznie o trzeźwość za kierownicą i nie zapominajmy o wzajemnejżyczliwości i szacunku wobec innych użytkowników drogi.

Dzisiejszy, XX Turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej rozpocznie się o godz. 14:30, a zakończy się ok. godz. 19:00. Tegorocznym gospodarzem są mieszkańcy Klikuszowej. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 26 lipca - Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
  • w czwartek 29 lipca - św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • w sobotę 31 lipca - św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 144 do 157.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!