Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela zwykła

Niedziela, 18 lipca 2021

W przyszłą niedzielę, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany, jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz. 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wyjazdów, prosić go będziemy o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Wspieramy swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła.

W przyszłą niedzielą odbędzie się też XX turniej, o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina. Rozpocznie się on o godz. 15:00 a zakończy ok. godz. 19:00. Gospodarzem będzie Klikuszowa. Serdecznie zapraszamy!

W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18:00., prośmy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
  • w piątek, 23 lipca – św. Brygida (1303 - 1373), zakonnica, patronka Europy;
  • w sobotę, 24 lipca – św. Kinga (1234 - 1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 136 do 143.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!