Ogłoszenia parafialne

14. Niedziela zwykła

Niedziela, 4 lipca 2021

Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

W środę, przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tyle jest spraw, które możemy rozwiązać przez wstawiennictwo naszej Matki. Możemy Jej zaufać i prosić by wciąż nam pomagała.

W każdą niedzielę, 10 minut przed Mszą św. wieczorną - koronka do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest szczególnym darem Boga dla naszych czasów. Wielkość łask związanych z tą modlitwą wyrażają słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny: Przez odmawianie tej Koronki zbliżasz ludzkość do Mnie (Dz. 929). Kapłani mają ją podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku (por. Dz. 687).

Na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej została przekazała ofiara, która była zbierana do puszek w ostatnią niedzielę na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Zebrano 35802 zł., 40 $ USA i 10 EURO. Dziękujemy za hojność serca. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
  • w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 118A do 127A.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!