Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła

Niedziela, 27 czerwca 2021

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zakończenie nabożeństw czerwcowych w środę.

We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka - Piotra naszych czasów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz.18:00, Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15 i Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko za zgodą chorego i rodziny, przy zachowaniu środków ostrożności i zgłoszeniu tego faktu w zakrystii, w piątek od godz. 9:00.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. O godz. 17:15 różaniec i zmianka tajemnic. Prowadzą Róże Różańcowe. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19.

Przeżywamy też wielką radość, ponieważ ks. Józef Piotrowicz mianowany został na funkcję proboszcza, przez JE Metropolitę Krakowskiego, ks. Marka Jędraszewskiego, w Chrzanowie - Kąty. Gratulujemy i życzymy wszelkich łask w samodzielnym prowadzeniu parafii. Dziękujemy też, za trzyletnią posługę w naszej parafii. Bóg zapłać i Szczęść Boże!

Zapraszamy na Rusinową Polanę; z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. 3. lipca o godz. 14:00, JE Abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dziękczynną. W zakrystii można pobrać medaliki pielgrzyma. Więcej informacji w gablotce parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 28 czerwca - św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
  • we wtorek 29 czerwca - święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
  • w sobotę 3 lipca - św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 111B do 118.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!