Ogłoszenia parafialne

12 Niedziela Zwykła

Niedziela, 20 czerwca 2021

Trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach i pełne ustanie pandemii.

Od dzisiejszej niedzieli, przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej i wiernych z objawami infekcji, oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W czwartek, 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa i imieniny naszego ks. kan. Jana. Już dziś życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, w dalszej posłudze kapłańskiej, na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek: w Morawczynie o godz. 8:00, w Klikuszowej o godz. 8:00; dla kas od 4. do 8., a dla klas od 0. do 3., o godz. 10:00.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • w poniedziałek 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 104A do 111A. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!