Ogłoszenia parafialne

10. Niedziela Zwykła

Niedziela, 6 czerwca 2021

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni, a dziś po Mszy św. o godz. 16.3o.Zapraszamy do licznego udziału w oktawie Bożego Ciała!

W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Także wpiątek, 11 czerwca, bierzmowanie w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 18oo, Ks. Infułat Stanisław Olszówka, udzieli czterdziestu dziewięciu młodym ludziom, sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Przygotowania rozpoczną sięw poniedziałek, poprzez próby i Triduum modlitewne. Obecność kandydatów obowiązkowa. Spowiedź przed tą uroczystością w czwartek, 10 czerwca, od godz. 17oo. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu, wyjątkowo o 1730.

W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do udziału w liturgii i modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 14 czerwca - bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik z obozu w Dachau;
  • w czwartek 17 czerwca - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

Bóg zapłać mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie Kościoła. W tym tygodniu troskę o kościół i jego obejście, powierzamy młodzieży i rodzicom przyszłych bierzmowanych. Sprzątanie w środę od godz. 1500.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!