Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Czwartek, 3 czerwca 2021

Dzisiaj, 3 czerwca, uczestniczymy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. Chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i zamanifestować ją całemu światu, przez pro¬cesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

EucharystycznyChrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz, na co dzień. Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej. W dzisiejszą uroczystość - porządek nabożeństw świąteczny. Po Mszy św. o godz. 9.3o, wyruszy uroczysta procesja. Na jej zakończenie będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. O godz. 16.3o – nabożeństwo czerwcowe i ostatnia Msza św. dzisiejszej uroczystości. Za pobożny udział w dzisiejszej procesji zyskujemy odpust zupełny.

Tradycyjnie, składka z Bożego Ciała, w całej archidiecezji, jest przeznaczona na nowo budujące się kościoły. Procesja po Mszy św. wieczornej.

W tym miejscu, jeszcze raz dziękujemy wszystkim, za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie tej wielkiej uroczystości. Bóg zapłać!

Życzymy dobrego dnia
Szczęść Boże!