Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 30 maja 2021

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

W czwartek, 3 czerwca, uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, Parafii. Gorąco będziemy prosić Boga o ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.
Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Prosimy, by kapela góralska uświetniła tę wielką uroczystość, a OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu całej trasy procesji. Zapraszamy wszystkich, aby w tej procesji teoforycznej wyznać naszą wiarę. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy ta uroczysta procesja.
Pójdziemy, tak jak rok temu, drogą prowadzącą w stronę starego cmentarza, a od domu P. Talaga będziemy się kierować w stronę Zakopianki. Następnie przejdziemy trotuarem kierując się w stronę parkingu przykościelnego.
Ołtarz I będzie koło domu P. Talaga - o przygotowanie prosimy mieszkańców Obidowej; Ołtarz II będzie nad garażami P. Żądło - o przygotowanie prosimy mieszkańców Klikuszowej; Ołtarz III będzie na parkingu przykościelnym - o przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców Lasku; Ołtarz IV będzie przy Grocie Matki Bożej - prosimy, aby ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Trutego.
Na zakończenie procesji będzie jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy św. Tradycyjnie, składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. wieczornej, przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek spowiedź na każdej Mszy św. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, a o godz.18.00 Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 19.15, a później Msza św.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. O godz. 1715różaniec i zmianka tajemnic. Prowadzą Róże Różańcowe. Serdecznie zapraszamy!

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę na kościół w kwocie 800 zł. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko za zgodą chorego i rodziny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i zgłoszeniu tego faktu w zakrystii, w sobotę od godz. 9.00.

Bóg zapłać mieszkańcom Klikuszowej, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 86 do 94. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 900.