Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 14 marca 2021

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Udział w rekolekcjach parafialnych był zawsze potwierdzeniem tego, że jesteśmy ludźmi wierzącymi i pragniemy przeżyć święta w radości zmartwychwstania. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. Władysław Zązel.

W piątek, 19 marca, będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące Jego imię, a szczególnie ks. Józefa. Życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej i katechetycznej na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

Parafia rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości. Można je nabyć w zakrystii.


Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 50. do 57. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!