Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela zwykła

Niedziela, 14 lutego 2021

Dzisiejsza niedziela jest świętem, podczas którego wspominamy świętych patronów Europy, Cyryla mnicha i Metodego, biskupa. Od jutra natomiast rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:30, 9:00 i 17:00. W Morawczynie Msza św. O godz. 17:00. W tym dniu osoby dorosłe obowiązuje tzw. Post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i ograniczeniu do trzech, ilości spożywanych posiłków, z których tylko jeden może być do syta. W naszej archidiecezji rozpoczyna się w tym dniu okres Komunii  św. Wielkanocnej, który zakończy się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej (30 maja).

W Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 16:30, po jego zakończeniu, o godz. 17:00 będzie Msza św. Na drogę Krzyżową o godz. 19:30 zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i starszą.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia Modlitewników i wręczenia ich dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Za tydzień , w I Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 16:00, na nabożeństwo Gorzkich Żali. Bezpośrednio po nim będzie Msza św. W Morawczynie Gorzkie Żale będą po Mszy św. o godz. 8:30.

Ze względu na to, że Ks. Proboszcz przebywa w szpitalu, a Ks. Józef po rannej Mszy św. jeździ do szkół, bardzo prosimy by w miarę możliwości sprawy kancelaryjne załatwiać wieczorem.

Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za posprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy o to dalej mieszkańców Obidowej od nr 21a do nr 26. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.
 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zdrowego, bezpiecznego tygodnia!