Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła

Niedziela, 31 stycznia 2021

Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

We wtorek, 2. lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy papieża, św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

Ponieważ jest to dzień pracy, Msze św. w tym dniu: rano o godz. 6:30, 9:00 i o godz. 17:00. W Morawczynie Msza św. o godz. 17:00.

Dziś, rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Przez trzy kolejne niedziele po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17:00. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15:00 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235 - 251), dziewica i męczennica;
  • w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565 - 1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół... Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 1. do 10. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!