Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 3 stycznia 2021

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas, który jest przed nami. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca i roku, adoracja Najśw. Sakramentu, po każdej Mszy św.

W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą, zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, na drzwiach naszych domów, nakreślmy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry Roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Ten zapis niech się znajdzie na drzwiach naszych domów. Porządek Mszy św., jak w niedzielę.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Służby Liturgicznej. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół... Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego od nr 57 C do 64. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!