Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 20 grudnia 2020

Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. W czwartekWigilia i Święta Bożego Narodzenia. Spowiedź św. od poniedziałku do środy - pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.

Wigilia Bożego Narodzenia - wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy tę wigilijną wieczerzę. Mszy św. o godz.17.oo nie będzie. Ranna w tym szczególnym dniu będzie o godz. 7.oo.

Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią i troską o drugiego człowieka.

Po zakończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Pasterka o godz. 24.oo, aw Morawczynie o godz.22.oo.

Tradycyjnie, składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”.

W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt, w sobotę, 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Mszy św. o godz. 17.oo. nie będzie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJPII.

W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość, zdrowie i bezpieczeństwo naszych rodzin.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego od nr 43 do nr 47. Sprzątanie kościoła w środę, od godz. 15.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Niech te szczególne dni będą przeżyte w wierze i radości serca.
Szczęść Boże!