Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

Niedziela, 29 listopada 2020

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej, przeżywanej i świętowanej, która jest źródłem misji. To trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce, który rozpoczęliśmy w 2019 r.. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej.

Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Ponieważ, w niedziele Adwentu nie można odprawiać Mszy św. roratnej, niech wyrazem tego będzie nasz udział w roratach w ciągu tygodnia, o godz. 17.00. Niech w tym czasie, w naszym życiu, nie zabraknie dobrowolnych umartwień i postanowień.

Wraz z początkiem Adwentu rusza największa ogólnopolska akcja Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy, aby w każdej rodzinie na stole wigilijnym znalazła się taka świeca. Jest to symbol solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa i przemocy. Takie świece możemy nabyć w zakrystii naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00, a godz. 17.00 Msza św.W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.00. Po spowiedzi Msza św.

Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Naszemu czuwaniu adwentowemu w tym tygodniu patronować będzie:
  • 4 XII - wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę górników, hutników i ludzi ciężkiej pracy.
  • 6 XII - św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego od nr 14 do nr 27. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!