Ogłoszenia parafialne

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

Niedziela, 22 listopada 2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.30, wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki okres liturgiczny, wyciszeni i duchowo przygotowani.Roraty w ciągu tygodnia będą o godz. 17.oo.

W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Zachowując i w tym roku zwyczaj, rozprowadzania opłatków na stół wigilijny, Organiści, od poniedziałku będą roznosili opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za pracę w naszym kościele.

Msze św. ranne od tego tygodnia będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msza św. wieczorna, o godz. 17.oo.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego od nr 2 do nr 17A. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!