Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela Zwykła

Niedziela, 15 listopada 2020

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy i czas pandemii.

W sobotę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami jeszcze z większą modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. Modlimy się za tych, którzy pełniąc swą publiczną służbę, stają na pierwszej linii zmagań o nasze zdrowie i życie.

Msze św. ranne od tego tygodnia będą o godz. 7.00. O godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msza św. wieczorna, o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie zbierała ofiarę do puszek przed kościołem. Zebrane środki finansowe będą przekazane do Zgromadzenia Braci Albertynów posługującym Ubogim w przytulisku we Lwowie. Bóg zapłać za otwarte serca!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 18 XI - św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 177 do nr 192. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!