Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela zwykła

Niedziela, 8 listopada 2020

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. Modlimy się za tych, którzy pełniąc swą publiczną służbę, stają na pierwszej linii zmagań o nasze zdrowie i życie. Ufamy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach. Odgórne postanowienia wskazują, że w naszym kościele może uczestniczyć około pięćdziesięciu osób w czasie Eucharystii i innych nabożeństw.

Msze św. ranne od tego tygodnia będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msza św. wieczorna, o godz. 17.oo.

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

W poniedziałek, 9 listopada, przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, pierwszej katedry Rzymu (9 listopada 324 roku). Aż do niewoli awiniońskiej w XIV wieku mieszkało tu 161 kolejnych papieży, odbyło się pięć soborów powszechnych. Dopiero papież Grzegorz IX w 1377 roku przeniósł swą siedzibę do Watykanu. Nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka  i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Stąd, aż taka ranga tego święta.

W środę, 11 XI, wspominamy św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem wTours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim. Św. Marcin jest patronem naszego kościoła i całej naszej parafii. Ze względu na trudną sytuacje pandemiczną, odpust będzie skromny, bez procesji, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Jeśli będą odpowiednie warunki pogodowe. To zachęcamy do uczestnictwa na zewnątrz kościoła.

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. Modlimy się za tych, którzy pełniąc swą publiczną służbę, stają na pierwszej linii zmagań o nasze zdrowie i życie. Ufamy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach. Odgórne postanowienia wskazują, że w naszym kościele może uczestniczyć około pięćdziesięciu osób w czasie Eucharystii i innych nabożeństw.

Msze św. ranne od tego tygodnia będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msza św. wieczorna, o godz. 17.oo.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI - Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 166 do nr 175. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!