Uroczystość Wszystkich Świętych

Niedziela, 1 listopada 2020

Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w Niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy!

W wyniku decyzji odgórnych, cmentarze zostały zamknięte do 2 XI br. (włącznie). Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Eucharystia, która miała być na cmentarzu o godz. 14:00, będzie odprawiona o godz. 17:00 w kościele. W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. Niech Bóg ma nas w swej opiece.

2. Listopada Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół! My jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do Nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie.

W poniedziałek - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6:30, 7:00, 8:00 i o godz.17:00. W ciągu tygodnia, 15 minut, przed każdą Mszą św., Koronka do Bożego Miłosierdzia i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 17:00.

W tym tygodniu patronuje nam:
- 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 153 do nr 165. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.00.