Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela zwykła - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Niedziela, 25 października 2020

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie, jako Kościół - żywą świątynią Boga.Modlimy się także za wszystkich fundatorów tej świątyni, tych żywych i tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. o godz. 11.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste: „Ciebie Boga wysławiamy”.

W przyszłą niedzielę, 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. Na cmentarzu, o godz. 14.oo,krótka Msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwa za wszystkich zmarłych. Zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa, najbliżsi niech zgromadzą się wokół grobów swoich bliskich.Mszy św. o godz.17.oo nie będzie.Jeśli decyzje państwowe w ciągu tygodnia się zmienią, musimy się do nich dostosować. Odwiedziny cmentarza i modlitwę za zmarłych rozłóżmy na kilka dni. Wypalone znicze i zwiędłe chryzantemy zabieramy do swoich domów.

W dniach Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych; jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św., nawiedzimy cmentarz lub kościół i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Taki odpust można zyskiwać codziennie do 8 listopada.

W poniedziałek, 2. listopada - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6.3o, 7.oo, 8.oo i o godz.17.oo. A w czasie modlitwy wiernych modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 18.oo.

Do 10. listopada, w kościele parafialnym, Msza św. wieczorna będzie połączona z wypominkami i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.oo gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na tę modlitwę, prosząc o szybkie ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 28 X - św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1 XI - wszyscy święci Pańscy.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 148 do nr 152B. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!