Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela zwykła

Niedziela, 18 października 2020

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby wszyscy kierowali się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Pamiętamy, że nieustannie mamy być solą dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary! Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiarę na składkę.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 1700, gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. „Od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie”!

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że we Mszy Świętej w naszym kościele, będzie mogło uczestniczyć około stu osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. W przyszłą niedzielę, 25 października, zmiana czasu letniego na zimowy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
  • 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 138 do nr 147. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!