Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela zwykła

Niedziela, 4 października 2020

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwają nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętejo godzinie 17.oo i październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy iż:„Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16.30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Dziś czcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Dziękujemy także za piękny dożynkowy wieniec, przygotowany w tym roku przez mieszkańców Morawczyny i dary ofiarne. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycję poprzednich pokoleń.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zadaniem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wsparcie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecamy życzliwości Parafian, tę specjalną zbiórkę do puszek, przy kościele w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 4 X - św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów;
  • 5 X - św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego;
  • 9 X - bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 117 do nr 127B. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!