Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela zwykła

Niedziela, 27 września 2020

W czwartek, rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślał też Ojciec Święty Jan Paweł II: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Już dziś zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. o godz. 17.00. i wielkiej modlitwy o ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16.30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości: na pierwszą niedzielę zapraszamy Róże Różańcowe z Klikuszowej, na drugą z Lasku, w trzecią z Obidowej, a na czwartą z Róże z Trutego.

W przyszłą niedzielę, uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. Wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcyMorawczyny. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, od godz. 16.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy młodzież, która rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a o godz.17.oo Msza św. i nabożeństwo różańcowe. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi.

W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, w sobotę, na Mszy św. o godz. 17.oo, poświęcenie różańców. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rodziców.

Zapraszamy też rodziców przyszłych bierzmowanych na spotkanie organizacyjne, w celu omówienia najważniejszych spraw, przed przyjęciem tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.oo.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 IX - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech;
  • 29 IX - Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza;
  • 30 IX - św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 X - św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • 2 X - Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 110 do nr 115C. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!