25. Niedziela zwykła

Niedziela, 20 września 2020

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

Za dwa tygodnie, uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 11.3o. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy o ustanie pandemii. O przygotowanie wieńca dożynkowego, w tym roku - prosimy mieszkańców Morawczyny.

Spotkanie z rodzicami pierwszokomunijnymi - w środę po Mszy św. wieczornej. Tym spotkaniem rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości I Komunii św., którą przymierzamy na trzecią niedzielę maja.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19 i dezynfekcje rąk.

• 21 IX - św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX - św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 104A do nr 109. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.