Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela zwykła

Niedziela, 6 września 2020

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby wszystkie dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.oo.

Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19 i dezynfekcje rąk. Trwajmy w wielkiej modlitwie o ustanie tej pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. ranne w ciągu tygodnia będą o godz. 6.3o., a wieczorne o godz.18.oo.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 7 IX – św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach;
  • 9 IX – bł. Aniela Salawa (1881-1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 89A do nr 96B. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!