Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela zwykła

Niedziela, 30 sierpnia 2020

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń sanitarnych. Obostrzenia wprowadzone w związku ze wzrostem liczby zakażeń i czerwonym alercie w naszym powiecie, zobowiązują nas także w sumieniu do ich przestrzegania. Zapraszamy do wielkiej modlitwy o ustanie tej pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach będą także Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 18.oo. W pierwszy czwartek spowiedź od godz. 17.oo, a o godz. 18.oo Msza św. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Eucharystia. W Morawczynie spowiedź od godz. 18.oo, a później Eucharystia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostały zawieszone, ze względu na epidemię i czerwony alert.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo z różańcem, rozważaniem tajemnic fatimskich i zmianka tajemnic różańcowych o godz.17.3o. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

Msze św. ranne w tym tygodniu będą jeszcze o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

Uczniowie, którzy w tym roku ukończyli klasę 8. proszeni są o kontakt z ks. Józefem, w celu odebrania indeksów z katechizacji.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 79 do nr 88. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!