Ogłoszenia parafialne

21. Niedziela zwykła

Niedziela, 23 sierpnia 2020

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń sanitarnych. Obostrzenia wprowadzone w związku ze wzrostem liczby zakażeń i czerwonym alercie w naszym powiecie, zobowiązują nas także w sumieniu do ich przestrzegania. Zapraszamy do wielkiej modlitwy o ustanie tej pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W środę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Prośmy Ją o opiekę w tym trudnym czasie.

Wakacje dobiegają końca. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Jaki będzie tego nie wiemy. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich do modlitwy, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Ufamy, że Boża Opatrzność będzie czuwała nad nami.

29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

Pomoc dla pogrążonych w żałobie mieszkańców Libanu, prowadzonaprzez Caritas Polska, w naszej parafii została już zamknięta.Zbiórka ze wsparciem na poszkodowanych wskutek eksplozji wyniosła: 5271 zł. i 10 EURO. Została już przesłana na konto Caritas. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
- 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
- 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
- 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 66 do nr 76B. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże