Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela zwykła

Niedziela, 16 sierpnia 2020

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Wczoraj celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W najbliższąsobotę, 22 sierpnia, będziemy się radować Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak i uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

Dożynki Podhalańskie, w Sanktuarium Ludźmierskim, odbędą się w pierwszą niedzielę września. Naszą parafię, w tym roku, będą reprezentowali mieszkańcy Morawczyny. Już dziś dziękujemy za przygotowanie wieńca dożynkowego i delegację na tę uroczystości. Bóg zapłać!

W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18.oo., prosić będziemy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych, wspólnotowych potrzebach i o ustanie pandemii.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń sanitarnych. Obostrzenia wprowadzone są w związku ze wzrostem liczby zakażeń i żółtym alercie w naszym powiecie.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 VIII - św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII - św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 43 do nr 51A. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!