Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela zwykła

Niedziela, 9 sierpnia 2020

Dzisiaj, 9 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w sobotę, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji sięgającej V wieku.

W Polsce ta uroczystość obchodzona jest, jako święto Matki Bożej Zielnej. W sobotę do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów, ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia, tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Porządek Mszy św. niedzielny. W Ludźmierzu główny odpust parafialny.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, mimo rozszerzającej się pandemii, podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę. Od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski, wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziś gorąco prosimy o ustanie pandemii koronawirusa i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Dziękujemy także za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną.

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Maryi wniebowziętej polecamy też jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
  • 11 VIII - św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami;
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 28 do nr 41.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!