Ogłoszenia parafialne

18. Niedziela zwykła

Niedziela, 2 sierpnia 2020

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.

Przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski, mimo pandemii, setki pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki, w tym szczególnie trudnym czasie. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu, a przede wszystkim prośmy Maryję, aby nas chroniła od wszelkich niebezpieczeństw.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prośmy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.W czwartek od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo.Eucharystia. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. i Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko za zgodą chorego i rodziny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i zgłoszeniu tego faktu w zakrystii, w piątek od godz. 9.oo.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas wzmagającej się pandemii koronawirusa COVID-19.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 VIII - święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII - św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, dominikanów,
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię kolejnej części mieszkańcówLasku; od nr 28. do 41. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!