Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela zwykła

Niedziela, 26 lipca 2020

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy potrzebują modlitwy, szczególnie pamiętajmy o chorych. Sami prośmy o szybkie ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.30., powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

Dziś, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Będziemy wspierać swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 26 lipca - święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.
  • 29 VII - św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • 31 VII - św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog;
  • 1 VIII - św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię kolejnej części mieszkańców Lasku; od nr 14. do 27. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!