Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela zwykła

Niedziela, 19 lipca 2020

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany, jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz. 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wyjazdów, prosić go będziemy o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie pojazdów na parkingu przykościelnym. Wspieramy swoją ofiarą dzieło misyjne kościoła.

W tę niedzielą miał się odbyć XX turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej. Ze względu na sytuację rozwijającej się epidemii w sąsiedztwie, został odwołany.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, dezynfekcji rąk, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19.

Msze św. ranne w czasie wakacyjnymsą: o godz. 7.oo., o godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje. Dalej trwajmy w wielkiej modlitwie o ustanie pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msze św. wieczorne: w środę i sobotę, będą połączone z półgodzinną adoracją NajświętszegoSakramentu, a zakończymy jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. JanaPawła II w intencji naszej ojczyzny i ustanie pandemii.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303 - 1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234 - 1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Lasku od nr 2. do 12. Sprzątanie kościoła w sobotę od
godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże