Ogłoszenia parafialne

15. Niedziela zwykła

Niedziela, 12 lipca 2020

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

W przyszłą niedzielą, 19 lipca, 20. turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej. Tegorocznym gospodarzem są mieszkańcy Klikuszowej. Turniej rozpocznie się o godz. 14.oo. Program:

W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18.oo., prośmy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

W przyszłą niedzielę, 19 lipca, będzie tzw. „kopertówka”. Celem kolejnej inwestycji będzie: kaplica na cmentarzu i odbudowa ogrodzenia.  Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W ostatnią niedzielę była składana ofiara do puszek na powodzian. Zgodnie z zapowiedzią, została przesłana na konto Caritas Archidiecezji w kwocie: 5557 zł. i 10 EURO.

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 225A do 233B. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!