Ogłoszenia parafialne

14. Niedziela zwykła

Niedziela, 5 lipca 2020

Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych z: Klikuszowej , Lasku i Morawczyny złożyli ofiarę, po 500 zł. a bierzmowani 1000 zł. Na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

Msze św. ranne w czasie wakacyjnym będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje. Dalej trwajmy w wielkiej modlitwie o ustanie Pandemii i zachowanie od wszelkich nieszczęść. Msze św. wieczorne: w środę i sobotę, będą połączone z rozporządzeniem Ordynariusza.

Abp. Marek Jędraszewski prosi o podjęcie wezwania, by do końca 2020 roku wewszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej półgodziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja NajświętszegoSakramentu, zakończona jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. JanaPawła II w intencji tak ukochanej przez niego Polski. W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmyChrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech niesłabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęceniapostawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania;
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 218A do 225. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!