Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela zwykła

Niedziela, 21 czerwca 2020

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach i o ustanie pandemii.

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa i imieniny naszego ks. Kan. Jana. Już dziś życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, w dalszej posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże!

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek: w Morawczynie o godz. 8.00., w Klikuszowej o godz. 8.00. dla kas od 4 do 8., a dla klas od 0 do 3, o godz. 10.00.

Spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży, przed przyjęciem bierzmowania, w środę po Mszy św. wieczornej.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 207A do 209C. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!