Ogłoszenia parafialne

11. Niedziela zwykła

Niedziela, 14 czerwca 2020

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni, a dziś po Mszy św. o godz. 16.30.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do udziału w liturgii i modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

Dziś, 14. czerwca, na Mszy św. o godz.13.00, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z Lasku.

W dniach 14 i 15 czerwca polscy biskupi uczczą 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły w papieskim sanktuarium w Krakowie i Jego rodzinnych Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych zLasku. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 202 do 207. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!