Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 31 maja 2020

W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe serce i przynosi błogosławieństwo pokoju. Amy, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

Dziś zyskujemy po raz kolejny w ciągu roku liturgicznego odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź (EI 26,1).

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. A w Morawczynie o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, a o godz.18.00 Msza św. WMorawczynie spowiedź od godz. 19.15., a później Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko za zgodą chorego i rodziny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i zgłoszeniu tego faktu w zakrystii, w piątek od godz. 9.oo.

Msze św. ranne w ciągu tygodnia będą o godz. 7.00. O godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o rychłe ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi, przestrzegając wszelkich zaleceń.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, oraz w niedziele o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę, 7. czerwca, na Mszy św. o godz.13.00, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z Klikuszowej.Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz. 16.00. W Morawczynie kolejna grupa dzieci będzie miała I Komunię św. na Mszy św. o godz. 10.30., a spowiedź w sobotę, o godz. 10.00.

Od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię rodzicom pierwszokomunijnym z Klikuszowej. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.oo.