Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 3 maja 2020

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, a zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Wchodzimy dalej w maryjny miesiąc maj. Codziennie gromadzimy się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W parafialnym kościele, nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo, a w niedzielę i święta o godz.16.3o. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Zapraszamy do naszej świątyni i licznego udziału w tych majowych nabożeństwach.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Już wkrótce z królewskiego Krakowa na całą Polskę popłynie wdzięczny głos Kościoła, dziękującego Bogu za św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Niech piątkowa uroczystość będzie dniem odnowienia naszej troski o Ojczyznę, co powinno się wyrażać w pracy dla jej rozwoju oraz w gorliwej modlitwie. Zachęca nas do tego święty Paweł, prosząc: „módlcie się za wszystkich!”. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msze św. ranne w ciągu tygodnia będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, przestrzegając wszelkich zaleceń.

W środę, 6. maja, po nabożeństwie majowym, odbędzie się spotkanie z rodzicami pierwszokomunijnymi z Klikuszowej, a w czwartek, 7 maja, z Lasku i Morawczyny.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 V - św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
  • 8 V - św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.


Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 179 do 184A. Sprzątanie kościoław sobotę od godz. 9.oo.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!