Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 26 kwietnia 2020

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. W najbliższy piątek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Prośmy Ją gorąco już dziś, aby ustała pandemia koronawirusa, a także o deszcz.

W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo, a w niedzielę i święta nakazane, przed Mszą św. o godz. 16.3o. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny niech będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem po trudnych drogach także dzisiejszego czasu.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.3o, a godz.18.oo Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 18.oo, a później Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostały zawieszone, ze względu na epidemię.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

Msze św. ranne w ciągu tygodnia będą o godz. 7.00. O godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, przestrzegając wszelkich zaleceń.

Arcybiskup metropolita krakowski na najbliższy piątek, udzielił archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 IV - św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • 2 V - św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 174B do 178. Sprzątanie kościoław piątek od godz. 16.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!