Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela, 12 kwietnia 2020

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Wszystkim parafianom, rozproszonym po świecie, życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata, radości pomimo trudnych chwil, jakie przeżywamy, chleba powszedniego na naszych stołach, za który teraz dziękujemy Panu Bogu, przy świątecznych stołach. Szczęść Boże!

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączymy się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością. Modlimy się za tych, którzy pełniąc swą publiczną służbę, stają na pierwszej linii zmagań o nasze zdrowie i życie. Ufamy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Msze św. ranne w ciągu tygodnia będą o godz. 7.oo. O godz. 6.3o wystawienie Najśw. Sakramentu, a przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje, prosząc o ustanie zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, przestrzegając wszelkich zaleceń. Msza św. wieczorna z wstawieniem Najśw. Sakramentu i spowiedzią, o godz. 18.00.

Niech czas: „Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”, będzie przeżyty w łasce u Boga i ludzi! Szczęść Boże!