Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego

Niedziela, 2 lutego 2020

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek, od godz. 16.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 18.15., a później Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. (przez trzy niedziele), będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17.oo. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo.

W przyszłą niedzielę składka na tacę, będzie przeznaczona na ogrzewanie. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły się utrzymania naszej świątyni, składamy gorące: Bóg zapłać!

Parafia ma do rozprowadzenia pięćdziesiąt albumów z kościołami min Podhala i naszego kościoła parafialnego. Album może być piękną pamiątką ofiarowaną na różne uroczystości. Można go nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w cenie zakupu tj. 80 zł.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 5 II - św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
  • 6 II - Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 86 do 94. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!