Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 29 grudnia 2019

Dzisiejsza niedziela, ostatnia kończącego się 2019 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i naszych rodzin. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne życie, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i atakach różnorakich wrogów, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym kościołem.

We wtorek, 31 grudnia, przypada także wspomnienie świętego Sylwestra - papieża -i zakończenie roku kalendarzowego 2019r. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego: o godz.17.oo,podziękujemy Bogu, Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga. Będziemy prosili o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, parafią i nad naszą Ojczyzną i tymi, którzy się rozproszyli po całym świecie. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy” podczas nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku.

W środę, 1 stycznia, z Maryją - Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020r. Tego dnia, będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętychw naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

W tym tygodniu przypada pierwszypiątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.3o, a godz.17.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi, Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi.

W naszej parafii rozpoczęły się doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Plan kolędy jest następujący:
  • 30 XII 2019, Poniedziałek
    - Morawczyna III
    - Od końca Obidowej do nr 46A *
  • 2 I 2020, Czwartek
    - Trute od nr 89 do sklepu p. Trutych
    - Obidowa od nr 45 (Iwaniec) do nr 23 (Pępek)
  • 4 I 2020, Sobota
    - Trute od nr 51 (Czaja) do nr 14 (Bryniarski)
    - Obidowa, domy na „Grapie” oraz domy od nr 21A do nr 1 (Józefczak)*

W tym tygodniu patronuje nam:
  • W czwartek, 2 stycznia, w liturgii wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów żyjących w IV wieku i Doktorów Kościoła. W tym dniu modlimy się za misjonarzy i misje.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię, mieszkańcom Klikuszowej od nr 33 do 44. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9.oo.

Niech te szczególne dni będą przeżyte w wierze i radości serca.