Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela zwykła - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Poniedziek, 28 października 2019

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie, jako Kościół - żywą świątynią Boga.Modlimy się także za wszystkich fundatorów tej świątyni, tych żywych i tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. o godz. 11.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste: „Ciebie Boga wysławiamy”.

W piątek, 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych a w sobotę - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. O godz. 13:30, uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych i Msza św. z kazaniem.Mszy św. o godz.17:00 nie będzie. Na cmentarzu o godz.19:00 różaniec w intencji wszystkich zmarłych. To zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży i wszystkich chętnych.

W dniach Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych; jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św., nawiedzimy cmentarz lub kościół i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Taki odpust można zyskiwać codziennie do 8 listopada.

Przypominamy wszystkim, że w uroczystość Wszystkich Świętych nie wystarczy być tylko na cmentarzu, lecz trzeba uczestniczyć we Mszy św., bo jest to święto obowiązujące w sumieniu.

W sobotę - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6:30, 7:00 i o godz.17:00. A o godz. 8:00 uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła. Dziesięć minut, przed każdą Mszą św., modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 18:00.

Do 10. listopada, w kościele parafialnym, Msza św. wieczorna będzie połączona z wypominkami i różańcem za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek,spowiedź na Każdej Mszy św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w czwartek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi i różaniec w intencji zmarłych.

Zbliża się odpust w naszej parafii ku czci św. Marcina. W tym roku przypada w poniedziałek, 11. listopada. Przygotowanie kościoła na tę uroczystość, powierzamy mieszkańcom Klikuszowej - pierwszej części.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 28 X - św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1 XI - wszyscy święci Pańscy.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr40a do 49. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!