Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela zwykła

Niedziela, 20 października 2019

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby wszyscy kierowali się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Pamiętamy, że nieustannie mamy być solą dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary! Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiarę na składkę.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem: „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 1700, gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

Na piątek zapraszamy uczniów klasy: trzeciej gimnazjum i ósmej na Mszę św. i różaniec, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.W przyszłą niedzielę, 27 października, zmiana czasu letniego na zimowy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 22 X – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr33 do 40. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!