Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela zwykła

Niedziela, 13 października 2019

Dziś obchodzimy Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie, przez ofiarę do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież.

W poniedziałek, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

W środę, 16 października - w dzień powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę Papieża - Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez Niego drodze.

Za tydzień - XIX niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny,który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła.

W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatajmy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Nabożeństwo październikowe - codziennie po Mszy św. o godzinie 17.oo. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału.

Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych. Wielu porządkuje i ozdabia groby na cmentarzu. Przypominamy, że na każdym cmentarzu obowiązują przepisy państwowe; co do rozkładu grobów, ich obejścia, wymiarów i terminów, po których można grób zlikwidować. Wszelkie prace na cmentarzu mogą być prowadzone po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii parafialnej. Proszę już porządkować groby swoich najbliższych.

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona, zaznaczając czy są to wypominki roczne czy jednorazowe.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 15 X - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X - św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X - św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr25a do 32a. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!