Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela zwykła

Niedziela, 6 października 2019

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwają nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętejo godzinie 17.oo i październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy iż:„Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16.30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Dziś czcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Dziękujemy także za piękny dożynkowy wieniec, przygotowany w tym roku przez mieszkańców Obidowej i dary ofiarne. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycję poprzednich pokoleń.

W przyszłą niedzielę, 13 października, obchodzimy Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, XIX Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!"

Zadaniem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wsparcie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecamy życzliwości Parafian, tę specjalną zbiórkę do puszek, przy kościele w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 9 X - bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka;
  • 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 21a do 25. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!