Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela zwykła

Niedziela, 22 września 2019

Dziś 25. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W sobotę, w katedrze wawelskiej uroczystość św. Wacława, męczennika i patrona katedry.

W przyszłą niedzielę, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2. października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Imiona Archaniołów mają charakter teoforyczny. Wskazują na ich powiązanie z Bogiem. Określają też istotę misji pełnionej przez nich z woli Bożej. Pierwsze miejsce wśród Archaniołów ma Michał. Był on w Starym Testamencie obrońcą ludu wybranego, a w Nowym - Kościoła. Jest także przewodnikiem opuszczających świat i ich orędownikiem na Sądzie.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł”; w sobotę o godz.1400, próba scholii dziecięcej o godz.1500. Zbiórki ministranckie odbywają się w sobotę o godz.1000. Wszystkie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

Patronują nam: w tym tygodniu:
  • 23 IX - św.Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 1 do 10. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!