Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela zwykła

Niedziela, 8 września 2019

W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Brońmy i zachowujmy Krzyż w szacunku.

W przyszłą niedzielę, 15 września, jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Jeszcze raz ponawiamy zaproszenie do służby ministranckiej, lektorskiej, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i innych grup, działających w naszej parafii.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł”; w sobotę o godz.14:00, próba scholii dziecięcej o godz.15:00. Zbiórki ministranckie odbywają się w sobotę o godz.10:00. Wszystkie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX - św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 IX - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Trutego. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Trutego do nr 73 do 78b. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!